İade Koşulları

jockeytr.com müşteri memnuniyeti herşeyden önemlidir. jockeytr.com ‘dan aldığınız ürünleri beğenmediğiniz takdirde hiç bir sorguya muhattap olmadan iade edebilirsiniz.

Siparişlerinizin iade şartları aşağıdadır.

İade edeceğiniz ürünlerde aşağıdaki yasal konulara dikkat ederek mağazamızı mağdur etmeyeceğinizi ümit ediyoruz.

Satın almış olduğunuz tüm ürünleri, ambalaj ve etiketlerinde yazılı olan talimatlara uygun olarak yıkayınız, kurutunuz ve ütüleyiniz.

Mayolarınızı uzun süre kullanabilmeniz için aşağıdaki uluslararası kuralları titizlikle uygulamanızı rica ediyoruz.
Mayonuzu, her kullanım sonrası, elde ılık su ve beyaz sabun ile yıkayınız.Mayonuzun güneş yağı ve benzer tüm kozmetiklerden arındığına emin olunuz.
Çamaşır makinası, sıcak su, deterjan, çamaşır suyu ve diğer ağartıcı temizlik maddeleri kullanmayınız.
Kuru temizlemeye vermeyiniz.
Mayonuzu ıslak veya kuru hiçbir şekilde kapalı plastik torba içerisinde bulundurmayınız.
Farklı renklere sahip ürünleri ıslak olarak bir arada bekletmeyiniz.
Mayonuzu direkt güneş ışığında değil, gölgede veya tersinden sererek kurutunuz.
Mayonuzu ütülemeyiniz.
Havuzlarda kullanılan klorun mayo kumaşına zarar verdiği (örneğin: esneme, erime ve hızlı solma gibi)bilinmektedir.
Havuzda giydiğiniz mayonuzu, her kullanım sonrası mutlaka iyice durulayınız.
Fluoresan renkler üretim özelliklerinden dolayı, diğer renklerden daha hızlı renk solması gösterir.
Tüm kumaşlar, sürtünmeden dolayı tüylenir.Bu nedenle, mayonuzu yüzey temaslardan ve takılabileceği yüzeylerden koruyunuz.
Tırtıklı ve pütürlü yüzeylerin (örneğin: havuz kenarları, su kaydırağı ve benzeri aquapark oyunları)mayonuzda tüylenmeye neden olacağını unutmayınız.
Kayma sonucu oluşan sürtünmelerde mayonuzda delikler ve yanmalar oluşabilir.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz kullanım kurallarına uymanızı önemle rica ederiz.Aksi durumlarda ürünün hasar görmesi ve doğacak zararlardan kuruluşumuz hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Ürünüm hatalı, ne yapmalıyım?

jockeytr.com ‘da satılan tüm ürünler garanti kapsamındadır. Satın aldığınız ürünler,  malzeme ve işçilik hatalarından dolayı deforme olursa, durumu bize bildiriniz. jockeytr.com, ürün onarımı yapmamakta, sadece gönderilen  ürünleri incelemeye almakta, eğer kullanım hatası haricinde üründe bir bozulma oluştuysa ürünü yenisi ile değiştirmektedir.

Ürün şikayet ve taleplerinizle ilgili 0 212 233 28 60 no’lu telefondan irtibat kurabilir veya [email protected] adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

İade şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. 

Cayma hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da jockeytr.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı sözkonusu değildir.

İade süresi

jockeytr.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder.

Kargo ücreti

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.